Ben O Değilim - Fatma Erdek / Yorum

03:45:00, BY Sümeyye Tunca -


Herkese Merhaba arkadaşlar ;Fatma Erdek'in son romanı Ben O Değilim ile karşınızdayım. Yazarın kitapları ile geçen sene Kocaeli Kitap Fuarında tanışmıştım. Kendisi ile küçük sohbetimiz olmuştu. Güler yüzü ve cana yakınlığı ile çok tatlı bir yazar. İnşallah bu senen kitap fuarında Ben O Değilim imzalatırım. 
Kitabımızın ana karakterleri Meriç ve Arın Soylu ailesinin 4 çocuğunda ikisidir.İkizlerdir. Dış görünüş olarak birbirlerinin kopyası olan sadece Arın'ın göbeğinde doğum lekesi ile ayırt edilebilen birbirine tıpa tıp benzeyen fakat karakter bakımından uyuşmayan iki zıt kutup. 

Karakterlerimizden Meriç yaramaz olan deli dolu çapkın Arın ise onun tam tersi aklı başında uysal ve sakin bir karakter.Yunanistan da işlerini sürdürmekte ve üç yıllık sevgilisi Celia ile hayatına devam etmekte. 


Yaramaz kardeşinden gelen teklif ile Arın'ın hayatı artık eskisi gibi olmaz. 

Meriç kendisinden 3 haftalığına kendisi yerine geçmesini ister. Başta kabul etmese de erkek kardeşinin ona geçmişte yaptığı iyiliği hatırlatması üzerine mecburen kabul eder.
Fakat kabul ederken hesaba katmadığı bir şey vardır o da kardeşinin çapkınlıkları ve aşk hayatı. Tuna'yı kardeşi Meriç'ten gelen teklif ile tanıyan ve ona aşık olan Arın bu işten oldukça karlı çıkar.

Çıkar çıkmasına ama Meriç gittiği geziden evlenerek dönmesi ile her şey karışır. 
Bundan sonrasını siz okuyup görün derim. Bakalım Tuna- Arın - Meriç  ve tabi bir de aile fertleri arasında neler yaşanacak?  Gerçekler gün yüzüne çıkabilecek mi ? 
Ve tabi ki en  önemlisi de Arın ve Tuna kavuşacak mı ? 

Okurken çok zevk aldığım bir kitaptı Ben O Değilim. 
Zaten Fatma Erdek kitaplarını okuyanlar yazarın dilinin tatlılığını ve kaleminin sağlamlığını bilir.
Kitap kapağına gelince Ephesus Yayınlarının ciltli kitaplarının güzelliğini bilirsiniz. 
Gene ciltli ve kapağı güzel bir kitap. Hele de o mavinin rengi .
Bayıldımm....Hiç yorum yok:

Yorum Gönder